بسمه تعالی

زندگینامه y638o2bslab2vrp20c.jpg" alt="

شهید محمد توزندجانی" />

 نام و نام خانوادگی نام پدر تاریخ تولد محل تولد تحصیلات 

همسر

 

فرزند

 محمد
توزنده جانی
 اسدالله 1334 نیشابور ابتدایی 

1

 

3 شغل قبل از شهادت تاریخ شهادت نحوه شهادتمحل شهادت
 محل دفن
 راننده بلدوزر 8/11/64 تصادف والفجر 8 فاو نیشابور

شهید محمد توزنده جانی درسال  1334 در روستای توزنده جان بخش تحت جلگه نیشابور در خانواده ای اهل دین و مذهب به دنیا آمد. بعد از دوران کودکی به دبستان رفت ومقطع ابتدایی را به پایان رساند و بعد از رهایی از درس به کارهای انتفاعی می پرداخت. مدت ده سال راننده وسایل سنگین(بلدوزر) ومدتی هم در کار جوشکاری مشغول بود ودر سن 20سالگی با دخترعموی خودش ازدواج کرد. بعد از پیروزی انقلاب وارد جهادسازندگی شد و با شروع جنگ تحمیلی به حمایت رزمندگان اسلام برخاست و راهی جبهه های حق شد ودر تخصص رانندگی بلدوزرمشغول نبرد وستیز با دشمن که 5 ماه طول کشید به پایان برد.

 در مراحل بعدی بعد ازشهادت برادرش بود راه برادرو دفاع از انقلاب اسلامی را در پیش گرفت وسرانجام درعملیات والفجر 8 آزادسازی فاو در یک تصادف شبانه به شهادت رسید.

خاطره خواهر شهید

یک شب که من در خانه محمد مهمانی بودم، برق های خانه کم نور بود همسایه ای داشتند که برق ایشان قطع گردیده بود، در همین گیر و دارمحمد وارد خانه شد دید که برق همسایه خاموش است ولی خانه خودشان روشن، بلافاصله محمد برق خودشان را هم خاموش کرد و گفت اگر خاموشی است برای ماهم است.

وصیتنامه شهید محمد توزنده جانی

به نام خداکه از اویم برای اویم، هستیم برای اوست و رفتن برای او، ای دوستان آنگاه که محیط را ازهمه انسانها خالی می بینید لحظه ای از همه جا قطع نظر کنید و به خویشتن برگردید و با خود زمزمه کنید که چه خواهیم شد وعاقبتمان چه میشود. به هرحال امروز روز تواست و فردا روز خداست چه بهتر است که از این فرصت بهره ببریم  و حال عمرمان را ضایع نکنیم. برادران وخواهران مسلمان و انقلابی با رهبری امام خمینی با چنگ و دندان به جهاد برخیزید. درخاتمه برای شما، پدر و مادر و دیگرعزیزان در پیشگاه خداوند طلب آمرزش و صبر میکنم. ازمال دنیا یک حیاط دارم که آن هم متعلق به همسر و فرزندانم است و کسی حق دخالت ندارد.

 

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.نوشته شده در دوشنبه 25 خرداد 1394 ساعت 10:21 ق.ظ | آخرین ویرایش در چهارشنبه 27 خرداد 1394 ساعت 10:39 ق.ظ